FDA дозволить Ілону Маску вставити комп’ютер у мозок людини

Дмитро Сизов

Компанія Neuralink Ілона Маска, яка розробляє інтерфейс мозок-комп’ютер, повідомляє, що отримала дозвіл Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA) на запуск свого першого клінічного дослідження на людях . Якщо це правда, це означає, що реальні люди можуть отримати пристрій від Neuralink, імплантований у свої голови.

banana_smoothie_charger_2.webp (36 KB)

Ця новина послідувала за листопадовою заявою Ілона Маска про те, що до першого випробування на людях Neuralink залишилося приблизно шість місяців, що свідчить про те, що рідкісні обіцянки Маска справджуються вчасно. Оголошення про майбутні випробування на людях не є такою важливою віхою, як результати  цього  випробування. Але це не просто суд. Це символізує Ілона Маска з усіх людей, який може приєднати пристрій до людського мозку.

І це змушує нас задуматися: хто б підписався на таке і чому? Чи буде це хтось із серйозних медичних причин, чи хтось, хто хоче привернути увагу світу на боці Маска, і чи є шанс, що це сам Ілон Маск? Маск стверджував, що йому імплантують пристрій у власну голову в якийсь невизначений час у майбутньому.

Тим часом Neuralink звинувачують у жорстокому поводженні з піддослідними мавпами , твердження, яке компанія заперечує, і перебуває під розслідуванням за нібито транспортування заражених пристроїв, вилучених у мавп. Як повідомляє Reuters , FDA відхилила заявку Neuralink на початку 2022 року на випробування на людях , вочевидь окресливши «десятки проблем», які компанія повинна була вирішити.

Neuralink від Маска не буде першим, хто імплантує інтерфейс «мозок-комп’ютер» у людину: FDA схвалила Synchron розпочати випробування в США у 2021 році, а в липні минулого року оголосила про перший американський імплант «мозок-комп’ютер» . У січні цього року було опубліковано результати попереднього дослідження чотирьох пацієнтів в Австралії .

Якщо ви думаєте, що самі хотіли б взяти участь у випробуванні Neuralink, вам поки що нічого робити. Neuralink каже, що набір ще не відкрито, і що він оголосить більше інформації «незабаром».