Facebook звинувачують у стеженні за користувачами: подробиці

У Великій Британії жінка подала до суду на Facebook. Позивачка вважає, що компанія Meta нехтує правом виступати проти збору її особистих даних.

Про це пише видання The Guardian.

Деталі

Як повідомляє The Guardian, позивачка Таня О'Керролл звинувачує Meta в тому, що та порушила закони Великої Британії про дані. Зокрема, жінка вимагає, аби соціальна мережа Facebook припинила збір та обробку її даних.

Як відомо, Facebook отримує прибуток від реклами, яку спрямовує своїм користувачам з урахуванням їх конкретних інтересів та походження.

О'Керролл стверджує, що Facebook порушив статтю 21 Загального регламенту захисту даних Великої Британії, яка дає людям право протестувати проти обробки своїх персональних даних у маркетингових цілях. О'Керролл сказала, що успішна справа може створити прецедент для мільйонів користувачів Facebook, соціальних мереж та пошукових систем.

"У цьому випадку я дійсно використовую це право, яке давно було в законах, але досі не використовувалося, тобто право просто сказати: "Я заперечую", — сказала позивачка.

Відомо, що жінка вже подала відповідний позов до Високого суду і вимагає не відшкодування збитків, а можливості свого вибору "так або ні".

Реакція керівництва Meta

Своєю чергою, у компанії Meta заявляють, що для них конфіденційність клієнтів понад усе. Мовляв, у компанії спеціально розробили інструменти, які допомагають людям контролювати, яку рекламу вони можуть отримувати, мовляв, це зовсім не означає, що за ними хтось стежить.

"Ми знаємо, що конфіденційність важлива для наших користувачів, і ставимося до цього серйозно. Ось чому ми створюємо такі інструменти, як перевірка конфіденційності та рекламні уподобання, де ми пояснюємо, якими даними люди поділилися, і показуємо, як вони можуть контролювати тип реклами, яку вони бачать", — заявив представник Meta.

Источник: it.novyny.live