Фабрика Pegatron зі збирання iPhone в Індії призупинила роботу після пожежі

Фабрика Pegatron зі збирання iPhone в Індії призупинила роботу після пожежі

Рідкісний рік обходиться без форс-мажорних обставин на підприємствах, що беруть участь у складанні електронних пристроїв марки Apple. Якщо минулого року функціонуванню китайського підприємства Foxconn зі складання iPhone заважали локдауни, то цього року на індійському підприємстві Pegatron сталася пожежа, яка змусила його призупинити діяльність.

У ніч із неділі на понеділок, як повідомляє Reuters, на підприємстві Pegatron в індійському штаті Тамілнад сталася пожежа, на усунення якої пішло майже п'ять годин. Дві перші робочі зміни на підприємстві в понеділок були скасовані, і на момент підготовки матеріалу до публікації не було відомо, чи доведеться робітникам третьої зміни вийти на роботу. Представники Pegatron лише лаконічно пояснили, що причиною пожежі стала іскра, і наслідки події не такі великі у масштабах бізнесу компанії.

На цьому індійському підприємстві випускається близько 10% смартфонів Apple індійського збирання. Як пожежа вплине на доступність нових моделей iPhone у місцевому роздробі, залишається лише здогадуватися. У міру масштабування локального виробництва продукція Apple поставлятиметься і за межі Індії, але досі зусилля місцевої влади були спрямовані на локалізацію виробництва смартфонів з метою їх реалізації на внутрішньому ринку. Постраждалих у пожежі немає, сусідніх будівель теж не завдано шкоди.

Тайванська компанія Pegatron організувала складання iPhone на території Індії у вересні минулого року, останньої з підрядників Apple, але тепер веде переговори про відкриття другого підприємства по сусідству з існуючим. Багато в чому рахунок адекватної за масштабами локалізації виробництва iPhone компанії Apple вдалося цього року розпочати продаж новітніх моделей смартфонів на території Індії в один день з усіма іншими країнами, що потрапили в «першу хвилю».