Експерт зі штучного інтелекту — нова гаряча посада на ринку вакансій для фрілансерів

Дмитро Сизов
Експерт зі штучного інтелекту — нова гаряча посада на ринку вакансій для фрілансерів

Влад Ху почав свою кар’єру як інженер-програміст і згодом заснував власне програмне агентство, але за останній рік великою можливістю для роботи стали позаштатні виступи експертів із штучного інтелекту. Ху не один. Розвиток генеративного штучного інтелекту швидко змінює ринок роботи позаштатних технічних спеціалістів: пов’язані з штучним інтелектом вакансії від роботодавців і пошуки серед шукачів швидко зростають на платформах кар’єри та фрілансерів, зокрема LinkedIn, Upwork і Fiverr. 

Три роки тому стати експертом зі штучного інтелекту передбачало «глибокі знання алгоритмів машинного навчання, глибокого навчання ШІ загалом і багато технічних речей», — сказав Ху, який працює через Fiverr над проєктами впровадження чат-ботів.

Згідно з даними Indeed, з липня 2021 року по липень 2023 року кількість вакансій, пов’язаних зі штучним інтелектом, на її платформі зросла майже на 250%.

За даними LinkedIn, який належить Microsoft, головному спонсору OpenAI, з тих пір, як у листопаді 2022 року широка мовна модель вперше стала доступна широкому загалу, кількість пошукових запитів учасників LinkedIn за термінами Gen AI продовжує зростати. З початку квітня кількість дописів користувачів LinkedIn у США, у яких згадуються ключові слова Gen AI, зросла на 25% щомісяця. До червня такі ключові слова зі штучним інтелектом, як «ChatGPT», «швидке проєктування» та «швидке створення», додавали до профілів у 15 разів частіше, ніж на початку року.

«Багато компаній шукають способи інтеграції штучного інтелекту у свої бізнес-платформи та співпрацюють із кваліфікованими розробниками-фрілансерами», — сказала речниця Fiverr.

Ху сказав, що компанії, зацікавлені у впровадженні ChatGPT або подібного бота зі штучним інтелектом у додатку, часто зв’язуються з ним, щоб зрозуміти технологію. За словами прес-секретаря, Fiverr також спостерігав вибух інтересу до створення відео, пов’язаного зі штучним інтелектом, за останні шість місяців, а також наймання фірм, які шукають експертів з розробки додатків зі штучним інтелектом. 

Згідно з даними LinkedIn, попит на позаштатних експертів зі штучного інтелекту має продовжувати зростати. Червневе опитування серед керівників показало, що 44% у США мають намір розширити використання технологій ШІ в наступному році; 47% кажуть, що очікують, що це підвищить продуктивність.

«Штучний інтелект вже сприяє змінам у робочій силі», — написала доктор Карін Кімброу, головний економіст LinkedIn, у нещодавньому звіті , згідно з яким трохи менше половини керівників стверджують, що ШІ підвищить продуктивність. «Минулого року ми спостерігали, як професіонали в усьому світі швидко переймали навички штучного інтелекту; це відбувається паралельно з тим, що роботодавці все більше шукають талантів, які знають, як ефективно використовувати нові технології ШІ для підвищення продуктивності в своїх організаціях».

Фрілансери-експерти зі штучного інтелекту мають можливість скористатися відсутністю навичок штучного інтелекту серед існуючих професіоналів галузі в різних секторах економіки. На ринку праці США, наприклад, у тому, що LinkedIn класифікує як сектор технологій, інформації та медіа, найбільше людей володіють ШІ – лише 2,2%. В інших галузях швидко впроваджуються ключові компетенції штучного інтелекту, включно з роздрібною торгівлею та фінансовими послугами, але низький базовий відсоток поточних співробітників, які мають досвід.

Платформа позаштатних робіт Upwork, яка нещодавно підписала угоду з OpenAI про зв’язок компаній із експертами, знайомими з її великими мовними моделями, каже, що загальна кількість навичок штучного інтелекту, які продаються експертами, перевищує 250. За словами Маргарет Лілані, віце-президента Upwork із талантів Попри те, що існує кілька шляхів до консультування зі штучним інтелектом, міцна основа інформатики, знання алгоритмів машинного навчання, знання мов програмування, таких як Python, або досвід керування та аналізу даних часто потрібні для виконання робочих завдань. 

Багато експертів зі штучного інтелекту також мають вищу освіту або досвід, як-от ступінь бакалавра або магістра в таких галузях, як інформатика чи інженерія. Незважаючи на це, «кінець кінцем робота в області штучного інтелекту зводиться до демонстрації того, що у вас є навички, здібності та досвід, щоб взятися за певний проєкт», — сказав Лілані.

У онлайн-навчальній компанії Udacity протягом останнього року спостерігалося зростання інтересу до курсів на основі штучного інтелекту на 33% — глибоке навчання, програмування штучного інтелекту на Python, штучний інтелект для торгівлі, інженер машинного навчання DevOps, комп’ютерне бачення та обробка природної мови. серед потрібних курсів. «Щоб задовольнити цей попит, приблизно 20% нашої поточної дорожньої карти розробки контенту включає Generative AI та контент, пов’язаний із Generative AI», — сказала Вікторія Папаліан, генеральний менеджер споживчого підрозділу Udacity.

Для тих, хто ще не на ринку праці та зацікавлений у сфері штучного інтелекту, Лілані пропонує почати якомога раніше, відвідуючи заняття з інформатики. Вона каже, що на мовах програмування, необхідних для володіння штучним інтелектом, буде створено основу, особливо для старшокласників, які хочуть ознайомитися з будівельними блоками багатьох галузей штучного інтелекту. Вона додала, що незалежні методи навчання, зокрема відео на YouTube або блоги, присвячені навикам ШІ, стають все більш потрібними серед робочої сили. Вивчення нових концепцій та інструментів, таких як ChatGPT, стане важливим, оскільки всі типи професіоналів у різних галузях просуваються у своїй кар’єрі.  

Ху сказав почати з основ, включаючи використання інструментів OpenAI, таких як ChatGPT, ChatGPT API, Dall-E і davinci. Але він додав, що майстерність у цих сферах ШІ – це лише початок. Дуже важливо витрачати час на те, як використовувати ці інструменти в бізнесі. Цінність ШІ обмежена застосуванням технології користувачем, тому знання потрібно доповнювати наміром її використання. «Дійсно важливо, як ви подолаєте розрив із проблемою реального світу», — сказав Ху.