Екс-глава Google попередив про небезпеки, пов’язані зі штучним інтелектом

Екс-глава Google попередив про небезпеки, пов’язані зі штучним інтелектом

Штучний інтелект – одна з найбільш багатообіцяючих технологій, але водночас і найбільш небезпечна, вважає колишній гендиректор Google Сундар Пічаї, який зараз став керівником всієї материнської компанії Alphabet.

Про це він написав у колонці для Financial Times. За його словами, це одна з найбільш багатообіцяючих технологій. Одночасно, пише Пічаї, в історії є приклади, коли новинки призводять і до негативних наслідків: наприклад, інтернет пов'язав людей і дав їм доступ до даних, але водночас дозволив легше поширюватися дезінформації.

Так само штучний інтелект, активним розвитком якого займаються Alphabet і Google, можна використовувати для виявлення захворювань, прогнозу погоди і скорочення затримок польотів (три проекти, в яких брав участь Google), але потрібно чітко розуміти, що потенційно щось може піти не так.

«Є реальні побоювання негативних наслідків штучного інтелекту: від deepfake (технологія, яка дозволяє замінити обличчя людини на відео на обличчя іншої людини) до мерзенного використання розпізнавання облич. Хоча робота, щоб вирішити ці питання, ведеться, попереду неминуче будуть нові труднощі, які жодна компанія чи індустрія не може вирішити одна», – зазначив Пічаї.

Гендиректор Alphabet вважає, що потрібно виробляти міжнародні стандарти роботи зі штучним інтелектом, засновані на ключових цінностях.

«Компанії на зразок нашої не можуть просто створювати перспективну технологію і дозволити ринковим силам вирішувати, як вона буде використовуватися. Ми зобов'язані стежити за тим, щоб технології використовувалися для добра і були доступні кожному, – пише Пічаї. – Тепер у мене навіть не виникає питання, що штучний інтелект повинен регулюватися. Він занадто важливий, щоб цього не робити».

Google в 2018 році сформував свої принципи роботи зі штучним інтелектом. Але положення, що залишаються на папері, нічого не значать, вважає Пічаї, тому Google розробив спеціальні процедури: наприклад, перевірку на відповідність нових продуктів правам людини.

Сундар Пічаї очолив материнську компанію Google після того, як засновники пошукової системи Ларрі Пейдж і Сергій Брін оголосили про відхід з керівних постів у компанії. Вони продовжують брати участь в роботі IT-гіганта як співзасновники, основні акціонери та члени ради директорів, але оперативне управління перейшло до Пічаї. Під його керівництвом Alphabet стала четвертою великою технологічною компанією, чия ринкова вартість перевищила $1 трлн.

Источник: mind.ua