Дрібні інвестори Truth Social Трампа рахують збитки через крах акцій

Дмитро Сизов
Дрібні інвестори Truth Social Трампа рахують збитки через крах акцій

Джеррі Дін Маклейн вперше зробив ставку на Truth Social колишнього президента Дональда Трампа два роки тому, купивши запланованого партнера Трампа по злиттю, Digital World Acquisition, по 90 доларів за акцію. Згодом, коли ціна змінилася, він продовжував купувати, накопичивши сотні акцій на суму 25 000 доларів — майже його «ціле гніздо», — сказав він.

За останні два тижні ціна акцій Trump Media & Technology Group впала з 66 доларів після публічного дебюту минулого місяця до 32 доларів у п’ятницю. Але 71-річний Маклейн, який володіє службою видалення дерев за межами Оклахома-Сіті, сказав, що не хвилюється. Якщо що, він хоче купити більше.

«Я добре знаю, що це в руках Трампа, і в нього є плани», — сказав він. «Я не сумніваюся, що він колись вибухне».

Для таких акціонерів, як Маклейн, інвестиції в Truth Social — це не стільки бізнес-розрахунки, скільки віра в колишнього президента та бізнес, який торгується під його ініціалами DJT.

Навіть різке падіння вартості акцій компанії — і ймовірність того, що їхні інвестиції можуть бути в основному знищені — здається, не похитнули цю віру. Компанія втратила 3,5 мільярда доларів з моменту публічного дебюту минулого місяця.

Як бізнес, Trump Media значною мірою втратила: компанія втратила 58 мільйонів доларів минулого року при 4 мільйонах доларів доходу, що менше, ніж середня франшиза Chick-fil-A, навіть незважаючи на те, що вона виплатила мільйонні зарплати керівникам, бонуси та акції .

І за два роки Truth Social залучив незначну частку трафіку, який отримують інші платформи, згідно з оцінками аналітичної фірми Similarweb — це єдиний спосіб оцінити її ефективність, враховуючи те, що компанія каже , що «наразі цього не відбувається, і ніколи не може збирати, контролювати або повідомляти про певні ключові операційні показники, які використовуються компаніями в подібних галузях».

Але для деяких інвесторів Трампа акції є знаком пошани — способом продемонструвати свою відданість, крім покупки товарів Трампа, відвідування полів для гольфу Трампа чи пожертвувань на президентську кампанію Трампа.

Прес-секретар Trump Media Шеннон Дівайн заявила в заяві, що «Truth Social створила плацдарм для свободи слова проти Big Tech за частку початкових та операційних витрат, які понесли старі технологічні корпорації, не маючи боргів, понад 200 мільйонів доларів. у банку та підтримку сотень тисяч роздрібних інвесторів, які щиро вірять у нашу місію».

Trump Media вихвалявся тим, що отримав вигоду від потоку «роздрібних інвесторів» — дрібних акціонерів і акціонерів-любителів, які роблять ставку на особисті гроші. Його партнер зі злиття Digital World Acquisition заявив, що його акції купили майже 400 000 роздрібних інвесторів, а виконавчий директор Trump Media Девін Нуньєс сказав у неділю ведучій Fox News Марії Бартіромо, що компанія додала понад 200 000 нових інвесторів за останні пару років. тижнів.

Керівник медіакомпанії Трампа Девін Нуньєс, який тоді був республіканцем у Палаті представників, перед тим, як колишній президент Дональд Трамп оголосить про свою кандидатуру на переобрання в Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, у 2022 році. (Томас Симонетті для The Washington Post)

«Немає жодної іншої компанії, яка б мала таких роздрібних інвесторів», — сказав Нунес, який цього року отримає зарплату в розмірі 1 мільйона доларів, бонус у розмірі 600 000 доларів США та пакет акцій, який зараз коштує 3,7 мільйона доларів.

Минулого місяця в інтерв’ю консервативному коментатору Шону Ханніті колишній конгресмен-республіканець згадав нещодавню дискусію з Трампом, під час якої чоловіки святкували те, що «відкрили Інтернет і залишили його відкритим для американського народу».

"Я ніколи не забуду нашу розмову", - сказав Нуньєс. «Він сказав: «Знаєш, щойно ми всі помремо, це триватиме вічно».

Багато інвесторів Truth Social кажуть, що вони в цьому на довгостроковій перспективі. Тодд Шлангер, дизайнер інтер’єру в меблевому магазині в Вест-Палм-Біч, який сказав, що Трамп був одним із його клієнтів, сказав, що він інвестував близько 20 000 доларів США та щотижня купує нові акції.

Шлангер сказав, що тепер щодня стежить за показниками своїх акцій, сподіваючись на позитивні ознаки. Минулого тижня в публікації Truth Social він закликав «усіх, хто підтримує Дональда Трампа та Truth [Social] купувати акції щодня», і запитав: «Як ви думаєте, ми досягли дна?» (Акції впали майже на 10 відсотків після цієї публікації.)

Він підозрює, що нещодавнє падіння курсу акцій стало результатом «маніпулювання акціями» через «організовані зусилля», спрямовані на те, щоб компанія виглядала погано. Немає доказів такої кампанії, але Шлангер переконаний. «Це повинно бути політичним», - сказав він, від усіх «лібералів, які намагаються це зруйнувати».

Людина продає «гудзики проти Трампа» перед Trump Tower у Нью-Йорку минулого місяця. (Angela Weiss/AFP/Getty Images)

Ця гама емоцій повністю відображена на Truth Social, де тисячі здебільшого анонімних облікових записів стікаються до повних мемів груп інвесторів, одна з яких прикрашена комп’ютерним зображенням, на якому зображено Трампа, який б’є кулаком на торговому майданчику Уолл-стріт.

Деякі рахунки там нещодавно заохочували трейдерів продовжувати інвестувати в боротьбу, яка, за їхніми словами, була « добро проти зла » — спосіб захистити Трампа від ліберальних еліт, які сміються над ним і, відповідно, ними. Користувач @BaldylocksUSMC сказав, що «боротьба була довгою та важкою для більшості з нас» і що «ці акції не для слабких», але одного дня вони переможуть над критиками, які «промили мізки до неможливості відновлення».

Після того, як медіа-магнат-мільярдер Баррі Діллер назвав Trump Media «шахрайськими» акціями, купленими «дурманами», один обліковий запис, @Handbag72, заявив, що купив більше акцій, стверджуючи, що Діллер «не зрозумів» або «ризикував [ програш] $$$$». Наступного дня обліковий запис поділився дописом у блозі 2021 року з інвестиційного форуму Seeking Alpha, у якому говориться, що Truth Social може коштувати 1 трильйон доларів протягом наступних 10 років.

Але є також проблиски невпевненості та розчарування, дехто каже, що зіткнувся з тисячами доларів збитків або «ризикував [буквально] усім ». Один користувач, який написав «Вже втомилися від ПЕРЕМОГ?» на початку цього року, коли акції підскочили, було опубліковано повідомлення про те, що втрати цього тижня були «болючими для шлунка».

«Давай DJT, щоразу, коли я купую більше, ціна падає ще більше», — написав користувач @bill7718 . «Коли вже буде ДНО!!» (У четвер він опублікував діаграму, яка показує, що акції трохи зростають, а також напис «рухається!!» З того часу ціна знову впала.)

Користувач @manofpeace123, який сказав, що купив акції за 65 доларів і що 71 відсоток їхнього портфеля становив акції DJT, сказав у середу, що інвестування було способом сказати Трампу: «Я вірю в тебе, і я стою з тобою в хороші та погані часи. .” Але через день користувач додав : «не можу не сумувати. … таке відчуття, ніби я намагаюся зловити ніж, що падає».

Інший обліковий запис, @realJaneBLONDE, опублікував у неділю повідомлення про те, що вона «НЕ панікувала, НЕ хвилювалася», перш ніж через два дні опублікувала повідомлення Трампу та республіканцям у Конгресі, закликаючи їх зробити «незаконними» ставки проти акцій або короткі продажі акцій.

«Набридло крадіжкою МОЇХ інвестиційних грошей!!» вона написала . «Вони крадуть гроші людей, а ви це дозволяєте!!»

Деякі користувачі сказали, що вони були « збентежені » підйомами та падіннями акцій, а одна попросила поради, як сказати своєму чоловікові, що вона не хоче продавати. Один користувач опублікував зображення мема : «Якщо ви турбуєтеся про свої гроші, пам’ятайте про це, акції DJT стосуються ВІЛЬНОЇ СЛОВИ, а без ВІЛЬНОЇ СЛОВИ гроші не матимуть великого значення».

Але інші користувачі розцінили такі запитання як прояв неприпустимих сумнівів. Коли користувач @seneca1950 запитав, чи хтось стурбований тим, що майбутні плани компанії випустити ще десятки мільйонів акцій призведуть до зниження ціни акцій, два облікові записи розкритикували обліковий запис за поширення «FUD» — страх, невпевненість і сумніви.

«Ви Фудстер», — написав користувач під назвою «Революція Ісуса 2024». Написав інший, названий Rabristol: «Ти, мабуть, низький, без виходу!»

На екрані відображається інформація про торгівлю акціями Truth Social і Trump Media & Technology Group у Нью-Йорку минулого місяця. (Брендан Макдермід/Reuters)

У моменти очевидного відчаю деякі користувачі намагаються підняти один одного, стверджуючи, що вони зазнають тих самих атак «глибокого стану», які довгий час переслідували самого Трампа. Коли користувач @BingBlangBlaow сказав, що їм соромно опинитися так «глибоко в мінусі», і запитав, чому «всі [поводяться] так, ніби все добре», Чад Недохін, канадський інвестор і відомий уболівальник акцій на Truth Social і відео сайт Rumble, відповів : «Це [нікого] не влаштовує, але ми тепер DJT. Глибока держава намагається напасти на Трампа… і на нас».

Однак пізніше користувач написав , що цей аргумент не переконав його. «Я втомився звинувачувати глибинну державу», – сказав він . Пізніше він додав : «Можна подумати, що «найбільший політичний рух усіх часів» захоче підтримати людину, яка його очолює, і отримати набагато кращі цифри, ніж» це. 

Керол Суейн, відомий консервативний коментатор у Нешвіллі, яка раніше викладала політологію в Університеті Вандербільта, сказала, що на початку цього місяця вона інвестувала 1000 доларів в акції Trump Media за ціною 48 доларів за акцію, незважаючи на заперечення її фінансового консультанта, який передбачав падіння акції.

«Якщо я його втрачу, добре. Якщо я отримаю прибуток, чудово. Але врешті-решт я хотіла висловити свою підтримку», — сказала вона. «Є такі зусилля, щоб знищити його і позбавити його багатства, і стільки радості з цього приводу. Я хотів би бачити його переможцем».

Вона також підозрює маніпуляції з акціями, стверджуючи, що «люди, які ненавидять Дональда Трампа, зроблять усе, щоб спробувати завдати йому шкоди». Що стосується самої Truth Social, вона сказала, що публікує там дуже рідко і віддає перевагу X, де у неї в 35 разів більше підписників. «Я завжди хотіла не просто проповідувати в хорі,— сказала вона.

Маклейн, власник деревообробної компанії в Оклахомі, сказав, що вважає, що акції можуть «легко досягти 1000 доларів за акцію», коли засоби масової інформації перестануть писати про це так негативно, а компанія подолає труднощі зростання. Лідери компанії, за його словами, «зараз занадто мовчазні» на тлі питань про падіння ціни на акції, але він підозрює, що це тому, що вони працюють над чимось дивовижним і новим.

«Для мене це не просто ще одна акція», — сказав Маклейн. «... Я відчуваю, що це Всемогутній Бог поклав його мені на коліна». (Нік Оксфорд для The Washington Post)

Маклейн — трейдер-любитель — раніше він інвестував лише один раз і «втратив дупу» — і сказав, що не говорив із сім’єю про свої інвестиції, сказавши: «Ви знаєте, як це». Але він вважає, що угода з Trump Media є ознакою того, що він «має інвестувати», сказав він.

«Для мене це не просто ще одна акція. … Я відчуваю, що це Всемогутній Бог поклав його мені на коліна», – сказав він. «Мені просто потрібно триматися і дозволити їм виконувати свою роботу. Якщо ви підете на емоціях, ви вийдете з цієї речі в перший раз, коли вона вийде».