Дохід від майнінгу біткойнів наближається до рекордно низького рівня

Дмитро Сизов

99-1x-1.jpg (184 KB)

Один з уважно відстежених показників доходу від майнінгу біткойнів коливається навколо рекордно низького рівня, оскільки ціна найбільшого цифрового активу стагнує, а конкуренція загострюється.

Згідно з даними Hashrate Index, щойно так звана хеш-ціна впала до 0,06 долара за одиницю обчислювальної потужності на день. Це близько до рекордно низького рівня, який спостерігався наприкінці 2022 року, коли великі публічні гірничодобувні компанії попередили про кризу ліквідності, а деякі оголосили про банкрутство.

У майнерів тепер є більше простору, попри падіння доходів, оскільки вони залучили великі суми капіталу від продажу акцій і карбування монет на початку цього року з відскоком ціни. Але тривалий відступ цифрових активів і посилення конкуренції в галузі можуть завдати шкоди майнерам біткойнів.

Майнінг біткойнів — це енергомісткий процес, у якому фірми використовують дорогі спеціалізовані комп’ютери для перевірки записів транзакцій у блокчейні та отримання винагороди у вигляді токена. Це робиться за допомогою тисяч комп’ютерів або установок для майнінгу біткойнів, поставлених один на одного в центрах обробки даних, які споживають велику кількість електроенергії.

Джерело: індекс хешрейту
Метрика кількісно визначає, скільки майнер може очікувати заробити від певної кількості обчислювальної потужності. Джерело: індекс хешрейту

Станом на 11:26 ранку в Нью-Йорку найбільша криптовалюта незначно змінилася на рівні близько 26 000 доларів США, і цього року вона торгувалась за середньою ціною близько 26 200 доларів США. Біткойн впав на 64% у 2022 році, закінчивши рік на рівні 16 500 доларів. Наприкінці 2021 року ціна досягла історичного максимуму в майже 69 000 доларів.

Згідно з даними btc.com, складність майнінгу, вимірювання обчислювальної потужності, яка використовується для майнінгу біткойнів, встановила рекорд минулого тижня . Це вказує на те, що майнери виробляють більше обчислювальної потужності, ніж будь-коли, щоб конкурувати за фіксовану суму винагороди в біткойнах, яку блокчейн видає майнерам, що є їх основним джерелом доходу.

Майнери біткойнів у Техасі шукають дешеву електроенергію, землю та житло
Контейнер на об’єкті Cormint Data Systems для видобутку біткойнів під час будівництва у Форт-Стоктоні, штат Техас. Фотограф: Jordan Vonderhaar/Bloomberg

Майнери збільшуються, незважаючи на поточні ціни, частково через майбутнє оновлення коду біткойн під назвою «хавінг». Оновлення скорочує винагороду майнерам в біткойнах вдвічі кожні чотири роки та зберігає ліміт пропозиції монет у 21 мільйон. Наступний халвінг має відбутися у 2024 році. Майнінгові компанії повинні збільшити свою обчислювальну потужність і залишатися конкурентоспроможними, щоб боротися за ще менші винагороди після події.