Для функціонування ШІ в Америці не вистачає потужностей електрогенерації

Дмитро Сизов
Для функціонування ШІ в Америці не вистачає потужностей електрогенерації

Електричні системи США розширюються недостатньо швидко, щоб задовольнити швидко зростаючі потреби в електроенергії таких технологій, як Generative AI, що спонукає центри обробки даних іноді обходити комунальні послуги, заявили керівники на енергетичній конференції цього тижня.

Рівні нормативних актів, процедури цитування та отримання дозволів, а також часті судові спори, ініційовані екологічними та громадськими групами, уповільнили підключення нових енергетичних проектів до мережі та створили загрозу для прибутків традиційних енергетичних компаній, таких як регульовані електроенергетичні підприємства.

«Регулювання та дозвіл у Сполучених Штатах жахливі», — сказав Бред Стенсберрі, який очолює практику фінансового менеджменту в енергетичній та комунальній галузі компанії KPMG, на саміті AI: Powering the New Energy Era у Вашингтоні в середу.

Затримки змусили бізнес-центри обробки даних обійти комунальні послуги та укладати угоди безпосередньо з генераторами електроенергії або створювати власне постачання.

Розробник центрів обробки даних Aligned, яка є однією з найбільших компаній у своєму роді з потужністю 2,5 гігават, поспішно займається поставками електроенергії після того, як витратив кілька років на купівлю землі для своїх операцій.

«Ми завжди припускали, що сила буде, але, очевидно, це припущення було надзвичайно неточним, тому тепер ми шукаємо, де є сила», — сказав Філ Лоусон-Шенкс, головний директор з інновацій Aligned.

Серед своїх міркувань щодо електроенергії Aligned розглядає можливість використання невеликих модульних реакторів або типу ядерної енергетичної системи, яка зараз розробляється в Сполучених Штатах, для живлення деяких своїх проектів, і, коли це можливо, співпрацює з комунальними службами над проектами, Лоусон- – сказав Шанкс. "Там, де ми не зможемо, нам доведеться мати їх за лічильником", - додав він.

Енергетичні компанії також нарікали на обмеження із задоволенням потреб в електроенергії компаній, що підтримують чат-ботів, як-от ChatGPT, який потребує приблизно в 10 разів більше енергії, ніж пошук у Google, та інші форми штучного інтелекту.

«Важко щось побудувати швидко», — сказав Майкл Кейзер, який очолює Національну кооперативну організацію з відновлюваних джерел енергії, яка представляє близько двох десятків кооперативів з виробництва та передачі, а також кооперативів розподілу. «Тож я вважаю, що це природний наслідок того, чому зараз ви бачите, як центри обробки даних і технологічні компанії намагаються закуповувати власну енергію».

Регульовані енергокомпанії посилалися на повільний процес регулювання для розширення своїх систем, особливо з огляду на попит на відновлювані джерела енергії, такі як сонячна та вітер, а також сподівалися, що сплеск попиту з боку великих технологій допоможе їхнім компаніям розвиватися.

«Якщо ви керуєте цим автобусом, нам насправді буде легше», — сказав Брайан Берд, керівник компанії NorthWestern Energy з електроенергетики та газу, маючи на увазі технологічні компанії, які беруть на себе лідерство у виробництві електроенергії.