Держава працює над захистом персональних даних військовослужбовців

Держава працює над захистом персональних даних військовослужбовців

4 квітня набрав чинності ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану". Омбудсман Дмитро Лубінець розповів, як держава працює над питаннями, які стосуються цифровізації відомостей про військовозобов’язаних.

Деталі

Закон розв’язує проблему відсутності електронного реєстру після 10 років війни, забезпечуючи повну картину щодо кількості військовослужбовців, їхнього місцеперебування та придатності до служби. Він передбачає зберігання інформації на безпечних "хмарах" і серверах партнерів за кордоном. 

За словами омбудсмена, це забезпечить фінансову підтримку й захист від можливих втрат даних внаслідок подій, таких як атаки чи природні катастрофи. Однак саме по собі зберігання даних у "хмарах" за кордоном ще не гарантує надійності.

Для формування бази даних Реєстру Центральна виборча комісія, Державна податкова служба та Державна міграційна служба подають шляхом електронної взаємодії Міноборони відомості щодо всіх громадян України віком від 18 до 60 років.

Дані про громадян у Реєстрі постійно актуалізуватимуться шляхом автоматичного обміну з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами даних різних державних органів.

Враховуючи широке коло відомств, що працюватимуть з реєстром, загрози для витоку персональних даних зростають. Створення єдиного реєстру військовозобов’язаних має ті самі ризики, що й інші державні реєстри або бази даних. Тільки інформація у військових базах значно важливіша, зазначає Лубінець.

Офіс Омбудсмана готовий взяти участь у розробці нормативних актів, що стосуються цифровізації відомостей про військовозобов’язаних. Його експертиза щодо недопущення надмірного збору персональних даних та їхнього надійного захисту від несанкціонованого втручання сприятиме створенню інструменту, який відповідатиме завданню захисту прав людини, – додав омбудсмен 

Источник: meta.ua