Давайте розберемося. Найвіддаленіший від Землі зонд NASA відправляє загадкові сигнали з-за меж Сонячної системи

Давайте розберемося. Найвіддаленіший від Землі зонд NASA відправляє загадкові сигнали з-за меж Сонячної системи

Космічний зонд NASA Вояджер-1, що досліджує нашу Сонячну систему та міжзоряний простір з 1977 року, відправляє на Землю не зовсім зрозумілі дані, які спантеличили вчених.

Інженери та вчені, які працювали над зондом, не розраховували, що він зуміє пропрацювати так довго — адже навіть через 45 років своєї подорожі крізь космос він продовжує надсилати сигнали на Землю.

Виявилося, що деякі сигнали Вояджера не відображають того, що насправді відбувається на борту, пише NASA.

Загалом усі інструменти працюють коректно, проте дані деяких із них показують, що Вояджер-1 «загубився» — тобто заплутався, у якій частині космосу він знаходиться. Водночас системи не надсилають жодних повідомлень про проблеми і не переходять у безпечний режим для економії енергії. У цьому режимі виконуються лише основні операції, що дає інженерам час та можливість для діагностики проблеми.

Проте Сюзанна Додд, керівниця проекту Вояджер-1, зазначає, що панікувати не варто. За її словами, така ситуація є абсолютно нормальною для цього етапу місії. Крім того, зонд знаходиться у міжзоряному просторі – це середовище з дуже високим рівнем радіації. Вояджер-1 став першим зондом, який потрапив туди, і це при тому, що вчені не розраховували на це.

Вояджер-1 — найвіддаленіший від Землі об'єкт, створений людиною. Сонячну систему він покинув ще 2012 року, а зараз зонд знаходиться на відстані 23,3 млрд км від Землі.

Наголошується, що команда може не виявити причину аномальних даних, а значить і не зможе виправити проблему. Вояджер назавжди залишиться "втраченим" сам для себе. Проте набагато важливіше, що вчені досі можуть відслідковувати його місцезнаходження, завдяки чому вони зможуть адаптуватися до неправильних даних, зазначає Додд.

Головна проблема в тому, що з-за відстані одна команда доходить до зонда за 20 годин та 33 хвилини. На те, щоб відправити команду та отримати відповідь, йде майже дві доби. «Однак я сподіваюся, що нам вдасться все-таки виправити цю проблему», — каже Додд.

Источник: techno.nv.ua