Чому французькі літаки захищали Ізраїль від іранських дронів: пояснює Макрон

Чому французькі літаки захищали Ізраїль від іранських дронів: пояснює Макрон

Франція “зробить усе, щоб уникнути пожежі та ескалації” на Близькому Сході. Про це в ефірі французького каналу BFMTV заявив президент Франції Еммануель Макрон, коментуючи участь французької авіації у відбитті іранського повітряного удару по Ізраїлю.

За його словами, під час іранського нападу Франція перебувала у постійний координації із Ізраїлем і Великою Британією. Також Макрон підтвердив, що французькі військові взяли участь у перехопленні іранських дронів і ракет, що летіли на Ізраїль.

“Оскільки ми перебуваємо на території Йорданії на прохання Йорданії, ми здійснили перехоплення в межах охорони та оборони цієї суботи. (…) Повітряний простір Йорданії було порушено цими запусками. Ми підняли наші літаки і ми перехопили те, що мали перехопити”, – розповів Макрон.

Довідково. Йорданія – держава, що межує з Ізраїлем, Сирією, Іраком та Саудівською Аравією. Саме через Йорданію пролягав найкоротший маршрут прольоту дронів, запущених з території Ірану.

Франція створила свою авіабазу в Йорданії в 2015 році для участі у спільній операції західних країн проти ісламських терористів (перш за все ІДІЛ) в межах сирійської громадянської війни.

Источник: uapress.kyiv.ua