Чим можуть бути небезпечні соціальні мережі?

Чим можуть бути небезпечні соціальні мережі?

З моменту появи соціальних мереж їх популярність зростає з кожним днем. І вона настільки висока, що практично кожен користувач мережі Інтернет зареєстрований в тій чи іншій соціальній мережі. Всі ми знаємо про плюси цього вірусоподібного сегменту мережі, але замислюємося ми про його мінусах?

У деяких соціальних мережах зареєстровано просто колосальна кількість користувачів – наприклад, нещодавно одна з мереж відсвяткувала реєстрацію сорокамільйонного користувача. Ви тільки вдумайтеся в цю цифру! Як відомо, ще здавна масове скупчення людей завжди приваблювало любителів наживи й обману довірливих громадян. У цій статті ми розповімо про справжніх небезпеках і шкоду, що завдають нам соціальні мережі. Перша описана мною небезпека пов’язана не тільки з соціальними мережами, але і з Інтернетом в цілому. Мова піде про мобільних шахраїв.

Види шахрайства

Якщо ви активний користувач мережі Інтернет, то нерідко помічали, що деякі сайти пропонують виконати якусь послугу тільки після відправки смс-повідомлення. Наприклад, для того щоб скачати фільм, книгу, гру і т. д., треба відправити смс-повідомлення. Крім того, останнім часом вся банерна та контекстна реклама рясніє оголошеннями наступного роду: «Надішліть смс-повідомлення з номером людини, і ви дізнаєтеся всю інформацію про нього, яка міститься в єдиній закритій базі». Або ось ще: «Ви можете дізнатися все листування, відправивши нам повідомлення з номером людини» … і так далі. Ще бувають випадки, коли ви пройшли якийсь тест, але для того, щоб дізнатися його результати, необхідно відправити смс-повідомлення. Це все різні випадки одного виду шахрайства. Який же зв’язок цього виду шахрайства з соціальними мережами? А зв’язок дуже простий, бо вся реклама на дані шкідливі сайти поширюється через соціальні мережі. Як правило, реальна вартість відправленого смс-повідомлення набагато перевищує заявлену сайтом. Якщо ви вже попалися на вудку мобільним шахраям, тобто відправили смс-повідомлення, ви можете звернутися із заявою до вашого стільниковому оператору. У заяві варто докладно описати проблему, що склалася. Нерідко вдається повернути гроші назад.

Залежність

Друга небезпека пов’язана із залежністю від цих мереж. Сучасні віртуальні мережі містять деякі платні послуги. Наприклад, одна з відомих мереж представляє можливість посилати повідомлення за допомогою звичайних смс: коли на ваш аккаунт приходить повідомлення, ви отримуєте оповіщення на мобільний телефон і можете відповідати на нього смс-повідомленням. Природно, сильно залежна людина прагне використовувати соціальні мережі в повному обсязі, без будь-яких обмежень, і, як правило, платить за подібні сумнівні послуги. Крім цього, в багато соціальні мережі інтегровані онлайн-ігри, для гри в які потрібні реальні гроші.

Метою наступного виду шахрайства є заволодіння вашою сторінкою в соціальній мережі. Заволодівши сторінкою, шахрай може дізнатися докладну інформацію про вас, ваші контакти, інформацію про ваших знайомих, друзів, також він може вести шахрайську діяльність з вашої сторінки. Схема цього шахрайства дуже проста. По суті, таке шахрайство можна віднести до виду хакерської атаки, яка називається фішингом. Вона полягає в тому, що хакер підсовує вам замість справжньої сторінки, де ви вводите логін і пароль, щоб зайти в соціальну мережу, підроблену сторінку, і тим самим ви самі передаєте шахраєві дані від вашої сторінки. Підробка відбувається наступним способом. На призначену для користувача пошту приходить повідомлення з пропозицією дружби в соціальній мережі, завантажити музику, відео, ігри і т.д. Повідомлення містить замасковану посилання, яка веде до копії сторінки деякої соціальної мережі. В цілях безпеки радимо вам ніколи не переходити за подібними посиланнями і вводити адресу сторінки в адресний рядок.

Довіра

Інший вид шахрайства заснований на довірі. Уявіть таку ситуацію. Вам приходить повідомлення від одного або хорошого знайомого з проханням позичити електронних грошей, скачати якийсь контент або перейти по якомусь посиланню. Сидячи по інший бік екрану, ви не можете точно знати, хто відправив вам повідомлення – друг чи шахрай, який заволодів його сторінкою, і, як правило, ви, не замислюючись про це, виконуєте прохання. Відгородити себе від цього шахрайства дуже просто, треба лише зв’язатися з ти хто відправив повідомлення з проханням, в’язатися по іншому каналу зв’язку (наприклад, зателефонувавши по телефону) і запитати підтвердження прохання. Я перерахував лише найпопулярніші види шахрайства за допомогою соціальних мереж. Однак пам’ятайте, кожен день вигадуються все нові більш витончені шахрайські схеми. Будьте обережні. Як це не банально, але ваша безпека у ваших руках.

Источник: tavrijci.org