Британія ухвалила новий закон про безпеку в Інтернеті

Дмитро Сизов

19britain-internet-gvlh-jumbo.webp (68 KB)

Британія у вівторок прийняла масштабний закон для регулювання онлайн-контенту, запроваджуючи вимоги перевірки віку для порнографічних сайтів та інші правила для зменшення ворожих висловлювань, переслідувань та інших незаконних матеріалів.

Законопроект про безпеку в Інтернеті , який також стосується терористичної пропаганди, онлайн-шахрайства та безпеки дітей, є однією з наймасштабніших спроб західної демократії врегулювати онлайн-мовлення. На розробку нових правил, які охоплюють близько 300 сторінок, знадобилося більше п’яти років, що викликало гострі дискусії про те, як збалансувати свободу вираження поглядів і конфіденційність із забороною шкідливого контенту, особливо орієнтованого на дітей.

У якийсь момент служби обміну повідомленнями, включаючи WhatsApp і Signal, погрожували взагалі покинути британський ринок, доки не будуть змінені положення законопроекту, які вважалися такими, що послаблюють стандарти шифрування.

За словами Грема Сміта, представника Лондона, британський закон йде далі, ніж інші спроби регулювати онлайн-контент, змушуючи компанії активно перевіряти небажаний матеріал і оцінювати, чи є він незаконним, а не вимагати від них діяти лише після того, як вони попереджені про незаконний контент. юрист, що займається інтернет-правом.

Це частина хвилі правил у Європі, спрямованих на припинення ери саморегулювання, коли технологічні компанії встановлюють власну політику щодо того, який контент можна залишати або видаляти. Закон Європейського Союзу про цифрові послуги нещодавно набув чинності та вимагає від компаній суворішого контролю за незаконними матеріалами на своїх платформах.