Без світла залишається понад 60% Києва, - Кличко

У столиці продовжується ліквідація наслідків вчорашніх влучань. Наразі без світла залишається понад 60% домівок. Відновлено рух наземного електротранспорту, водопостачання лівобережної частини Києва. Влада міста обіцяє повернути столицю до ситуації, яка була до ракетних обстрілів, до кінця дня.

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко у прямому ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини".

Зокрема він розповів про поточну ситуацію з енергетикою у місті

“Наразі відбувається стабілізація ситуації, яка виникла не лише в місті Київ, а й на території всієї країни. Енергетики та працівники водоканала працювали упродовж ночі, щоб відновити життєзабезпечення нашого міста. У деяких районах столиці вночі не було світла, водопостачання, а в деяких і теплопостачання. Вже повернули водопостачання Лівому берегу. На правому ми плануємо відновити водопостачання у першій половині дня, воду вже розпочали подавати споживачам. Проте тиск води поки заслабкий, його потужність також буде відновено”, – говорить він.

За його словами, на пониженому тиску водопровідна система наразі ще залишається у Святошиснькому Солом’яньскому та частково – Оболонському, Шевченковському та Подільському районах. Та  комунальному підприємству все ж вдалося частково стабілізувати елетропостачання на одному із ключових об’єктів водопостачання міста.

Наразі без електрики залишається ще понад 60% Києва та енергетики докладають максимум зусиль, щоб повернути світло у доімівки мешканців столиці. Наразі стабілізація ситуації залежить від балансу самої енергосистеми України, оскільки Київ є частиною загальнодержавної енергосистеми.

“Запустили рух наземного електротранспорту, який до цього був замінений автобусами. Були збільшені інтервали руху потягів метро з метою зберегти наявну елетроенергію. Пропускна спроможність була набагато меншою за завичну – один раз на 10 хвилин”, – додав він. 

Також Кличко наголосив, що у столиці продовжується ліквідація наслідків вчорашніх влучань – пошкоджена була система енергозабезпечення. Тож всі зусилля спрямовані над тим, щоб зебезпечити електрикою, водою та теплом  критичні об’єкти інфраструктури. Крім того, у багатьох районах Києва досі відсутній зв’язок та інтернет.

Та, мер столиці впевнений, що до кінця дня столиця повернеться до ситуації, яка була до ракетних обстрілів.

У прямому ефірі мер столиці також подякував за підтримку міжнародним партнерам, який забезпечують Київ необхідним ремонтним обладнанням. І в цьому напряму найбільше підтримку спрямовує Польша.

Кличко зауважив, що сьогодні генераторами забезпечені всі ключові об’єкти – лікарні, школи та дитсадки.

“Та генератори, на жаль, це не панацея. І коли необхідна велика потужність, як наприклад, метрополітену, електротранпорту та потреб водоканалу, на жаль, генератори не допоможуть врятувати ситуацію”, – резюмував він. 

Источник: kievvlast.com.ua