Бельгія розслідує проросійську мережу, спрямовану на обмеження підтримки України

Бельгія розслідує проросійську мережу, спрямовану на обмеження підтримки України

Влада Бельгії почала розслідувати діяльність проросійської маніпулятивної мережі, яка намагається обмежити підтримку України в Євросоюзі перед майбутніми виборами до Європарламенту. Про це повідомив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, за словами якого спецслужби підтвердили існування організованих груп, які працюють в інтересах Росії в Бельгії та інших країнах ЄС. Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала (ODS) заявив, що нещодавні викриття в Чехії сприяли розслідуванню проросійських шпигунських мереж в ЄС і що це результат міжнародної співпраці, координованої чехами.

«За даними наших спецслужб, наміри Москви цілком зрозумілі. Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європарламенту та посилити певні проросійські наративи в цьому інституті», – сказав Де Кроо, повідомляють бельгійські ЗМІ.

Він додав, що контактує з цього приводу з чеським колегою Фіалою та іншими європейськими лідерами. «У березні наш уряд повідомив, що ми розкрили проросійську мережу, яка розробляла операцію з поширення російського впливу та підриву безпеки в Європі. Наша робота та зусилля призводять до того, що інші країни Європи також розслідують діяльність проросійських шпигунських мереж. Це результат міжнародної співпраці, яку ми координуємо. Я радий, що прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо згадав Чехію, тому що ми ті, хто стояли на початку всієї цієї події», – сказав Фіала.

«Ми маємо діяти як на національному рівні, так і на рівні ЄС», – продовжив прем’єр-міністр Бельгії, чия країна головує в Євросоюзі цього семестру. За його словами, 27-річній людині потрібно більше інструментів для боротьби з російською пропагандою та дезінформацією.

У цьому контексті Бельгія вже звернулася до Офісу європейського судового співробітництва, Євроюст, з проханням розглянути це питання. “Ми також повинні перевірити, чи можуть Європейська прокуратура (EPPO) і Європейський офіс по боротьбі з шахрайством OLAF також займатися переслідуванням російської загрози”, – додав Де Кроо, додавши, що якщо це не так, мандати ці повноваження необхідно розширити.

Останніми тижнями ЗМІ Чехії та Німеччини були зосереджені на афері з ймовірним підкупом європейських політиків проросійською мережею, імені депутата та номер два на євровиборах кандидата від У зв’язку з підозрами згадується правопопулістська Альтернатива для Німеччини (AfD) Петар Бистронь.

Гроші на просування російських інтересів

Французький євродепутат Наталі Луазо від ліберальної фракції Європарламенту, у свою чергу, заявила, що новинна платформа «Голос Європи», яка, за даними чеської влади, є частиною цієї мережі, брала інтерв’ю у французьких і німецьких представників ультраправих партій.
Де Кроо також виявив, що Москва зв’язалася з групою євродепутатів, деяким з яких платили за просування російських інтересів. «Готівкові виплати відбувалися не в Бельгії, але вплив був», — сказав Де Кроо, в країні якого розташовані ключові інституції ЄС.

За словами офіційних осіб ЄС, Європейський Союз стикається з посиленою російською дезінформаційною кампанією напередодні виборів у червні. За словами віце-президента Європейської комісії Вери Йоурової, хоча європейський блок досяг прогресу в боротьбі з дезінформацією за останні роки, він виглядає недостатнім у світлі поточної ситуації.

Зважаючи на ці загрози, бельгійський прем’єр хотів би, щоб російське втручання було однією з тем обговорення на саміті ЄС, який відбудеться наступного тижня в Брюсселі.

Источник: ukrpohliad.org