Байден вперше офіційно заявив, що готовий піти на дебати з Трампом, але висунув низку вимог — NYT

Байден вперше офіційно заявив, що готовий піти на дебати з Трампом, але висунув низку вимог — NYT

Президент США Джо Байден заявив, що готовий провести дебати зі своїм конкурентом на посаду глави держави Дональдом Трампом щонайменше двічі до виборів, проте з певними умовами. Про це йдеться у листі, який отримала газета The New York Times.

Як пише NYT, у листі Байдена вперше викладені його умови щодо проведення дебатів: президент США і його помічники хочуть, щоб дебати розпочалися набагато раніше, ніж це пропонує комісія з президентських дебатів. Вони стверджують, що виборці мають побачити двох кандидатів на пост президента задовго до початку дострокового голосування у вересні. Також вони хочуть, щоб дебати відбулися у телевізійній студії з мікрофонами, які автоматично вимикаються, коли закінчується ліміт часу, відведений для кожного.

Байден і його помічники також пропонують, щоб на дебатах були присутні лише кандидати на пост президента. Як зазначає NYT, ця пропозиція свідчить про те, що Байден готовий піти на певний ризик, щоб змінити свою ситуацію у штатах, де він відстає від Трампа. Також це перша офіційна пропозиція передвиборчого штабу Байдена про дебати з Трампом. Той натомість каже, що готовий дебатувати «у будь-який час і в будь-якому місці».

Як зазначав раніше Байден, він готовий дебатувати, але відмовлявся вдаватися у деталі щодо цього.

NYT додає, що лист підписаний головою передвиборчого штабу Байдена Дженніфер О’Меллі Діллон й адресований комісії з президентських дебатів. Байден зазначив, що не братиме участі у трьох передвиборчих дебатах, які організовує комісія 16 вересня, 1 жовтня і 9 жовтня.

Натомість О’Меллі Діллон пише, що президент візьме участь у дебатах, які організують новинні організації. Вона пропонує перші дебати провести у червні, коли завершиться кримінальний процес над Трампом у Нью-Йорку і коли Байден повернеться із саміту Великої сімки. За її словами, другі президентські дебати можуть відбутися на початку вересня.

«Для президента дострокові дебати мають значні переваги. Дострокові дебати мають вирішальне значення, особливо для демократів. Опитування показують, що Байден наразі відстає від Трампа і що його меседжі з ключових питань, таких як економіка, не знаходять відгуку у достатньої кількості виборців», — пише американська газета.

О’Меллі Діллон у листі додає, що дебати можуть проводити лише ті телерадіокомпанії, які проводили «як республіканські первинні дебати у 2016 році, в яких брав участь Трамп, так і демократичні первинні дебати у 2020 році, в яких брав участь Байден». Серед телеканалів, які відповідають цьому критерію, — CBS News, ABC News, CNN і Telemundo.

Источник: nv.ua