Автор «Гри престолів» звинуватив виробника ChatGPT у крадіжці

Дмитро Сизов
Автор «Гри престолів» звинуватив виробника ChatGPT у крадіжці

Деякі з найвідоміших романістів світу об’єдналися цього тижня, щоб подати до суду на виробника ChatGPT OpenAI за використання їхньої роботи для навчання його інструментів штучного інтелекту, додаючи свої зусилля до зростаючої групи художників, музикантів і письменників, які намагаються перешкодити технологічним компаніям отримати вигоду від їх працювати без плати за це.

Письменники-блокбастери, такі як Джордж Р. Р. Мартін, Джоді Піколт, Джонатан Френзен і Джордж Сондерс, підписали позов, який очолює Гільдія авторів, група, яка лобіює інтереси письменників. Це доповнює список позовів щодо авторських прав проти OpenAI та інших компаній штучного інтелекту, включаючи один від комедійної актриси Сари Сільверман та інший від романістів Мони Авад і Пола Трембле.

У цьому останньому позові стверджується, що OpenAI скопіював роботу авторів «оптом, без дозволу чи розгляду» та використовував її для навчання своїх «великих мовних моделей» — гігантських алгоритмів, які забезпечують такі інструменти, як ChatGPT. «В основі цих алгоритмів лежить систематична крадіжка в масових масштабах», — йдеться в позові.

Цей позов є останнім залпом у триваючих дебатах про те, як слід навчати інструменти штучного інтелекту та чи завдячують компанії, що стоять за ними, чимось першим творцям навчальних даних. Великі мовні моделі, як правило, навчаються на мільярдах речень тексту, взятого з Інтернету , включаючи новини, Вікіпедію та коментарі на сайтах соціальних мереж. OpenAI та інші компанії зі штучного інтелекту, такі як Google і Microsoft, не повідомляють конкретно, які дані вони використовують, але критики штучного інтелекту давно підозрюють, що вони включають добре відомі колекції піратських книг , які роками циркулювали в Інтернеті.

У позові автори вимагають відшкодування збитків за «втрачену можливість ліцензувати свої твори» та заборонити OpenAI продовжувати використовувати їхні роботи у своїх навчальних даних.

Представник OpenAI відмовився коментувати незавершений судовий процес.