Apple розглядає можливість виробництва гаджетів в Індонезії замість Китаю

Дмитро Сизов
Apple розглядає можливість виробництва гаджетів в Індонезії замість Китаю

Apple Inc. розглядає можливість виробництва деяких своїх гаджетів в Індонезії, оскільки виробник iPhone досліджує виробничі бази за межами своєї давньої бази - Китаю.

Головний виконавчий директор Тім Кук , відповідаючи на запит президента Індонезії Джоко Відодо в середу, сказав, що Apple розгляне доцільність місцевого виробництва. Його коментарі з’явилися через день після того, як генеральний директор дав подібну обіцянку В’єтнаму, де вже зростає джерело пристроїв Apple, включаючи AirPods.

«Ми говорили про бажання президента побачити виробництво в країні, і це те, на що ми звернемо увагу», — сказав Кук журналістам у Джакарті після зустрічі з Відодо та іншими урядовцями. «Інвестиційні можливості в Індонезії нескінченні».

Apple диверсифікує своє виробництво за межі Китаю, щоб мінімізувати геополітичні ризики в умовах зростання напруженості між двома найбільшими супердержавами світу. Він уже збільшив виробництво в таких країнах, як Індія та В’єтнам, а виробництво в Індонезії може допомогти йому краще вийти на відносно швидко наростальний ринок Південно-Східної Азії з понад 650 мільйонами споживачів.