Аналітики: бум ШІ призведе до скорочення поставок високоякісних мікросхем пам’яті

Дмитро Сизов
Аналітики: бум ШІ призведе до скорочення поставок високоякісних мікросхем пам’яті

На думку аналітиків, високопродуктивні чіпи пам’яті цього року, ймовірно, залишатимуться обмеженими, оскільки вибуховий попит на штучний інтелект спричиняє дефіцит цих чіпів.

У SK Hynix і Micron – двох найбільших у світі постачальників чіпів пам’яті – закінчилися чіпи пам’яті з високою пропускною здатністю на 2024 рік, а запаси на 2025 рік також майже розпродані, за словами компаній.

« Ми очікуємо, що загальний запас пам’яті залишатиметься обмеженим протягом 2024 року», — сказав у звіті минулого тижня Кадзунорі Іто, директор з дослідження капіталу Morningstar.

Попит на чіпсети зі штучним інтелектом підштовхнув ринок високоякісних мікросхем пам’яті, що принесло величезну користь таким компаніям, як Samsung Electronics і SK Hynix, двом провідним виробникам мікросхем пам’яті в світі. Тоді як SK Hynix вже постачає чіпи для Nvidia, повідомляється , що компанія також розглядає Samsung як потенційного постачальника.

Високопродуктивні чіпи пам’яті відіграють вирішальну роль у навчанні великих мовних моделей (LLM), таких як ChatGPT OpenAI, що призвело до стрімкого зростання впровадження ШІ. LLM-ам потрібні ці чіпи, щоб запам’ятовувати деталі минулих розмов із користувачами та їхні вподобання, щоб генерувати людські відповіді на запити.

«Виробництво цих чіпів є складнішим, і нарощувати виробництво було складно. Це, ймовірно, призведе до дефіциту протягом решти 2024 року та більшої частини 2025 року», — сказав Вільям Бейлі, директор Nasdaq IR Intelligence.

Виробничий цикл HBM довший на 1,5-2 місяці порівняно з чіпом пам’яті DDR5, який зазвичай зустрічається в персональних комп’ютерах і серверах, повідомила в березні компанія з аналізу ринку TrendForce.

Щоб задовольнити стрімко зростаючий попит, SK Hynix планує розширити виробничі потужності, інвестуючи в сучасні пакувальні потужності в Індіані, США, а також у фабрику M15X у Чеонджу та напівпровідниковий кластер Yongin у Південній Кореї.

Під час звіту про прибутки за перший квартал у квітні компанія Samsung заявила, що її поставка біт HBM у 2024 році «зросла більш ніж утричі порівняно з минулим роком». Ємність мікросхеми означає кількість біт даних, які може зберігати мікросхема пам’яті.

«Ми вже завершили обговорення з нашими клієнтами щодо цього зобов’язаного постачання. У 2025 році ми продовжимо збільшувати постачання щонайменше вдвічі або більше за рік, і ми вже ведемо плавні переговори з нашими клієнтами щодо цього постачання, ”Сказав Samsung.

Micron не відповіла на запит CNBC про коментар.

Гостра конкуренція

Великі технологічні компанії Microsoft, Amazon і Google витрачають мільярди на навчання власних магістрів права, щоб залишатися конкурентоспроможними, що сприяє підвищенню попиту на мікросхеми ШІ.

«Великі покупці мікросхем штучного інтелекту – такі фірми, як Meta та Microsoft – дали зрозуміти, що планують продовжувати вкладати ресурси в розбудову інфраструктури штучного інтелекту. Це означає, що вони будуть купувати великі обсяги мікросхем ШІ, включаючи HBM, принаймні до 2024 року», – сказав Кріс. Міллер, автор книги «Війна мікросхем» про напівпровідникову промисловість.

Виробники чіпів ведуть запеклу гонитву за виробництво найсучасніших чіпів пам’яті на ринку, щоб захопити бум ШІ.

SK Hynix на прес-конференції на початку цього місяця заявила, що почне масове виробництво останнього покоління чіпів HBM, 12-шарових HBM3E, у третьому кварталі, тоді як Samsung Electronics планує зробити це в другому кварталі . перший у галузі, хто відправив зразки найновішого чіпа.

«Наразі Samsung випереджає процес 12-рівневої вибірки HBM3E. Якщо вони зможуть отримати кваліфікацію раніше за своїх аналогів, я припускаю, що вони зможуть отримати більшість акцій наприкінці 2024 і 2025 років», — сказав С. К. Кім, виконавчий директор і аналітик Daiwa Securities.