Акції Applе впали на 22% і компанія знецінилася на 696 млрд. доларів

Романов Роман
Акції Applе впали на 22% і компанія знецінилася на 696 млрд. доларів

Акції Apple впали в четвер, при цьому вони зараз приблизно на 22% нижче свого січневого піку, оскільки розпродаж технологічних акцій поширюється від більш спекулятивних акцій до найбільших компаній світу.

Акції впали на 3,3% до 141,66 доларів і торгуються на найнижчому рівні з 14 жовтня.

Падіння знищило ринкову вартість Apple на 696 мільярдів доларів з моменту рекорду 3 січня, спад, який дозволив Saudi Aramco, що виграло від цьогорічного сплеску цін на нафту, - обігнати технологічного гіганта як найдорожчу компанію у світі.

Поширена слабкість технологій була викликана інфляцією та зростанням процентних ставок. Індекс Nasdaq 100 впав більш ніж на 7% за останні чотири дні і триває шостий негативний тиждень поспіль, що є найдовшою серією падіння з 2012 року.

«Настрої дуже пригнічені, і невизначеність навколо інфляції продовжуватиме ускладнювати картину», – сказав Кіт Лернер, співголова та інвестиційний директор, головний стратег компанії Truist Advisory Services.

«Незважаючи на те, що ціни стають дешевшими, нам потрібна іскра, щоб почати рухатися вгору, але я її не бачу».

У той час як високотехнологічний Nasdaq 100 весь рік перебував під тиском, падіння Apple відбулося відносно недавно.

images (10).jpeg (6 KB)

Лише за цей тиждень акції впали майже на 10% на тлі зростаючого занепокоєння щодо економічного уповільнення.

Це раптовий поворот для Apple приблизно шість тижнів тому, коли акції торгувалися близько до свого рекорду. Акції Apple падають вже сьомий поспіль тиждень, що стає найдовшою серією з листопада 2018 року.

Apple продовжує стикатися з проблемами ланцюга поставок, які, за прогнозами компанії, коштуватимуть від 4 до 8 мільярдів доларів доходу протягом поточного кварталу. Тим не менш, його міцний баланс, значні прибутки та база лояльних клієнтів убезпечили його від деяких потрясінь у технологічному секторі.

Акції все ще перевершують високотехнологічний індекс Nasdaq 100, який цього року втратив майже 30% своєї вартості в порівнянні зі зниженням Apple з початку року приблизно на 19%.

Лернер припустив, що слабкість Apple та інших Big Tech може бути ознакою процесу падіння на ринках.

За матеріалами: Bloomberg