5% електростанцій Землі викидають 73% парникових газів

5% електростанцій Землі викидають 73% парникових газів

Це дані тільки з енергетичного сектору – найбрудніші електростанції знаходяться в Північній півкулі планети.

У світі налічується 29 000 електростанцій, що працюють на викопному паливі, які розташовані в 221 країні.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Environmental Research Letters, всього 5% електростанцій несуть відповідальність за 73% викидів парникових газів.

Група дослідників з Університету Колорадо в Боулдері проаналізувала дані за 2018 рік. Вони склали карту і визначили 10 найбільш “найгірших з найгірших” електростанцій, які розташовані в США, Європі, Східній Азії та Індії.

У всіх цих електростанцій є спільні риси: вони працюють на вугіллі, відрізняються низькою ефективністю (ККД) і розташовані в Північній півкулі. Автори дослідження вважають, що необхідно перевести ці електростанції з вугілля на природний газ.

Шість з десяти найбільш забруднюючих електростанцій розташовані в Східній Азії, дві знаходяться в Індії і дві — в Європі.

Рекордсмен за рівнем забруднення знаходиться в Польщі. Їй вже 27 років, і вона виробляє близько 20% електроенергії в країні країни. У 2018 році викинула в атмосферу 38 мільйонів тонн вуглекислого газу. До речі, закрити її планується тільки в 2036 році.

Источник: bizua.org