«Хаббл» показав галактику, де більшість зірок поглинула чорна діра

«Хаббл» показав галактику, де більшість зірок поглинула чорна діра

Космічний телескоп «Хаббл» НАСА та Європейського космічного агентства сфотографував галактику NGC 3156. Вона знаходиться приблизно за 73 млн світлових років від Землі, у малому екваторіальному сузір'ї Секстансу.

Астрономи вивчали NGC 3156 у різний спосіб — від її когорти кульових скупчень (майже сферичних груп зірок, пов'язаних між собою гравітаційним тяжінням) до зірок, що руйнуються надмасивною чорною діркою в серці об'єкта.

Використовуючи дані «Хаббла», вони порівняли зірки поблизу ядра галактики із зірками в галактиках із чорними дірками аналогічного розміру. Вони виявили, що у NGC 3156 відсоток зірок, поглинених надмасивною чорною діркою, вищий за середній у порівнянні з аналогами.

NGC 3156 - лінзовидна галактика з двома видимими нитками темного червонувато-коричневого пилу, що перетинають диск галактики. Цей тип скупчень зірок названий через їх лінзоподібний вид, якщо дивитися збоку. Що стосується класифікації, вони знаходяться десь між еліптичними і спіральними галактиками і мають властивості обох.

Як і спіральні об'єкти, у стрічкикулярів є центральна опуклість із зірок і великий диск, що оточує її. Вони часто мають темні пилові смуги, схожі на спіралі, але немає великомасштабних спіральних рукавів. Як і еліптичні галактики, лінзовидні галактики складаються в основному з більш старих зірок і в них зіркоутворення, що мало триває.

Источник: hightech.fm