«Газпром» почав спалювати газ, який відмовився постачати до Європи

«Газпром» почав спалювати газ, який відмовився постачати до Європи

"Газпром" змушений у промислових масштабах спалювати газ, який мав піти на європейський ринок. Надлишки «блакитного палива» просто утилізуються, оскільки Москва вирішила натиснути на Європу та продовжити газовий шантаж до зняття санкцій. Джерело: Yle

"Газпром" припинив постачання 12 покупцям у Євросоюзі, а іншим оголосив форс-мажор. «Північним потоком» хитається всього 20% газу від запланованих потужностей. Надлишки газу в РФ вирішили просто спалити.

Як повідомляють ЗМІ, гігантський смолоскип вже близько 45 днів горить поряд із компресорною станцією «Портова», біля кордону Росії із Фінляндією. Саме там встановлені турбіни для «Північного потоку». Очевидці стверджують, що факел виник після зниження прокачування газопроводом на 40%, а потім ще на третину від цієї кількості.

Нині «Газпром» експортує на 60% газу менше, ніж до вторгнення в Україну, видобуток також упав — на третину. Від турбіни, яку раніше в Москві назвали причиною зниження постачання, «Газпром» вже відмовився.

Заяву «Газпром» зробив невдовзі після слів канцлера Німеччини Олафа Шольца про те, що повернення турбіни «Газпрому» допомогло розкрити блеф Володимира Путіна щодо припинення постачання.

Источник: ghall.com.ua