"Друзі коронавірусу": в Україні судитимуть фігурантів справ про фейкові сертифікати вакцинації

"Друзі коронавірусу": в Україні судитимуть фігурантів справ про фейкові сертифікати вакцинації

Із 15 по 21 листопада в Україні відкрили 172 кримінальних провадження за фактами підроблення сертифікатів вакцинації та ПЛР-тестів. До суду скерували 22 кримінальних провадження щодо фейкових документів.

За словами першого заступника Міністра внутрішніх справ України Євгенія Єніна, обшуки відбулися у Дніпропетровській, Житомирській, Харківській, Закарпатській, Миколаївській областях та у Києві. Загалом – 13 санкціонованих перевірок.

Ділки шукали клієнтів в інтернеті

Зокрема правоохоронці обшукали кабінети 3 медичних працівників і турагентство у Харкові, де продавали підроблені ПЛР-тести. Загалом вилучили 61 фейковий тест і 54 свідоцтва та сертифікати про вакцинацію від коронавірусу.

В одному з випадків ділки просто пропонували свої послуги в коментарях в інстаграмі. На таку пропозицію відповіли наші правоохоронці, – розповів Єнін.

Слідство встановило, що приватний підприємець діяв у змові з сімейним лікарем "Центру первинної медико-санітарної допомоги" Ужгородської міської ради. Виготовити фейкові документи та внести їх у Дію пропонували за 2 700 гривень.

Окрім цього, у Харкові представники лабораторії ТОВ "ОН Лаб" шукали клієнтів через телеграм. У переліку "послуг" були й паперові довідки про негативний тест на коронавірус, які продавали в областях України.

Всіх затримали та повідомили про підозру. Кому відомі факти підробки – звертайтеся. Винних знайдемо і притягнемо до відповідальності!, – заявив Єнін.

Источник: 24tv.ua